Rozhledny

Baťův kanál

Cyklotrasy

Holešov

Hostýn

Hrady a zámky

Koupání

Letecké muzeum

Luhačovice

Otrokovice

Ranč Kostelany

Rozhledny

V blízkém okolí města Zlín se nachází několik rozhleden. Zlínsko je známé okolními krásnými kopci a nádhernou přírodou. Východně od města se nachází známé Valašské městečko Vizovice obklopené Vizovickými vrchy a kousek od něj je rozhledna Doubrava 672 m.n.m. a rozhledna Vartovna 651 m.n.m. Při dobrém počasí jsou vidět vrcholy Radhošť, Javorník i vrcholy Slovenských hor Malá Fatra. V okolí rozhleden je možné sbírat maliny a borůvky.

 

Severním směrem je město Holešov a nedaleko se nachází rozhledna Hostýn 736 m.n.m. Hostýn je hned po Velehradu nejznámějším Moravským poutním místem. Nachází se tam poutní kostel, křížová cesta od Dušana Jurkoviče a další atrakcí je větrná elektrárna. Západním směrem je Otrokovicko a hory Chřiby. Tam se nachází kamenná rozhledna Brdo 584 m.n.m. a poblíž je vyhlášená restaurace Bunč provozovaná firmou Rudolf Jelínek Vizovice.

Na samotné město Zlín je výborný výhled z vyhlídkové terasy Zlínského mrakodrapu, název je z doby výstavby, kdy byl nejvyšší budovou v ČR. Nebo z menší dřevěné rozhledny nad obcí Hostišová.

Vizovice

Zlín

ZOO Zlín Lešná a zámek Lešná